ŠTEFAN KISS

Obsah

Súkromie a záľuby:

O MNE A MOJEJ RODINE

HUDBA

TEXTY PIESNÍ (22)

POČÍTAČE (19)

HRY PRE NEVIDIACICH (6)

NAŠA ALOE (3)

PRÍBEHY ZO ŽIVOTA (9)

ČO O MNE NAPÍSALI INÍ (12)

Práca:

DIELA (6)

KÁZNE (60)

ZAMYSLENIA (110)

PRÁCE (19)

Spolu 216 článkov a 25 súborov na prevzatie

Rastisoft

Vstúpte do podstránky, ktorú pod značkou Rastisoftslabs spravuje môj syn Rastislav.

Iné jazyky:

ENGLISH

GERMAN

ITALIAN

O dnešnom dni

Dnes je sobota, 31. októbra 2020 15:22

Meniny má:
na Slovensku - Aurélia
v Čechách - Štěpánka
vo Fínsku - Arto Arttu Artturi
vo Francúzsku - Quentin
v Maďarsku - Farkas
v Nemecku - Wolfgang Notburga Quintin
v Poľsku - Urbana Saturnina
v Španielsku - Quintin
vo Švédsku - Edit Edgar
v Taliansku - Lucilla

Myšlienka dňa

Každý básnik je do istej miery reformátor, ktorý sa usiluje zachrániť svet pred hriechom ošklivosti.

Posledné články z rubriky

Nemecké texty
·   Du bist das größte Wunder[ 2946 čitateľov ]

Najbližšie audiovysielanie

Nie je naplánované

Možnosti

· Úvodná stránka
· audio
· Kontakt
· Napíšte mi
· Odporučte môj web
· RSS

Kto je práve tu?

Momentálne je 29 návštevníkov

VyhľadávaniePokročilé vyhľadávanie

MyText 6.0

Textový editor vybavený funkciami, ktoré inde nenájdete
Popis

Mytext je textový editor, ktorý sa na prvý pohľad podobá bežným textovým editorom, je však rozšírený o drobné funkcie, ktoré mi v bežnom textovom editore chýbali.

Často potrebujem napísať článok do nejakého periodika, v ktorom mi určia rozsah textu. U bežných editorov mi prekážalo, že som bez zrakovej kontroly nevedel sledovať, koľko znakov som už napísal. Preto som si vytvoril jednoduchý textový editor, ktorý zapípal pri každom desiatom, stom, tisícom či desaťtisícom znaku. Tak vznikla prvá a dosť obmedzená verzia Mytextu, ktorá neskôr pribrala zopár ďalších vylepšení.

Dnes dokáže Mytext otvárať a vytvárať bežné txt a rtf súbory, okrem nich však pracuje aj s vlastným formátom tx1, čo je šifrovaný text. Ak napíšete v Mytexte text, ktorý uložíte vo formáte tx1, nebude ho môcť otvoriť nikto iný okrem Vás. To preto, že pri vytváraní súboru budete vyzvaný k zadaniu 5 až 50 miestneho kľúča, ktorý poznáte len Vy. Aby ste súbor znovu otvorili, musíte zadať ten istý kľúč. Týmto spôsobom je možné zapisovať si do počítača citlivé údaje a chrániť ich pred nepovolanou osobou.

Mytext okrem bežnej práce s textom a schránkou systému Windows ponúka 10 vlastných schránok, do ktorých môžete ukladať text, nechať si ho prečítať hlasom a pracovať s ním aj po vypnutí a opätovnom spustení Mytextu.

Program umožňuje pri čítaní súborov vytvárať záložky a to až 10 záložiek v každom súbore. Záložky sa neukladajú do textového súboru, takže zdrojový súbor ostáva bezo zmien. Mytext si však pamätá aj to, kde ste naposledy prestali čítať a po najbližšom otvorení súboru umiestni kurzor presne tam.

Program disponuje niekoľkými funkciami, ktoré umožnia spracovať text podľa špecifických požiadaviek. Môžete napríklad otočiť poradie riadkov, zoradiť riadky podľa abecedy, očíslovať ich, odstrániť prebytočné medzery, vytvoriť tabuľku ascii znakov alebo vytvoriť zoznam súborov v zadanom priečinku. Mytext Vám tiež umožňuje vytvoriť zoznam dní podľa vlastných nastavení, čo je užitočné pri tvorbe rôznych časových harmonogramov.

Rovnako Vám môžu prísť vhod možnosti hromadných zámen, kde môžete jedným klikom zameniť všetky písmená za veľké či malé, odstrániť čísla či diakritiku, alebo môžete jedným príkazom nahradiť veľké množstvá reťazcov inými.

Keďže neraz potrebujeme opísať text zo zvukovej nahrávky, je Mytext vybavený aj funkciou diktafónu. Okrem textového súboru môžete otvoriť aj súbor MP3 alebo WAV a pohodlne ho spúšťať, zastavovať či posúvať. Mytext sa tak stáva ideálnym nástrojom na prepisovanie zvukových nahrávok.

Určite existuje mnoho nástrojov na spracovanie textu a mnoho funkcií, ktoré by sa do programu dali dopracovať. Mytext však nemá ambíciu stať sa špičkovým textovým editorom ale alternatívou k bežným programom na spracovanie textu. Mytext napríklad nepodporuje grafické spracovávanie textu, tlač, tvorbu zložitejších formátov ako doc, docx či pdf a podobne. Pri tvorbe Mytextu som rátal s tým, že užívateľ ho bude používať ako rozšírenie svojho textového editora. Ja sám v Mytexte čítam knihy a vytváram si záložky, ukladám heslá a iné citlivé údaje, tvorím jadro textov, alebo spracovávam špecifické úlohy. Ak potrebujem text tlačiť, alebo ho uložiť v inom formáte než txt, použijem na to iný textový editor. Verím však, že napriek tomu Vám Mytext dobre poslúži a nájdete v ňom možnosti, ktoré Vám v iných programoch chýbajú.

Čo je nové?

6.0

5.1

5.0

4.0

Download

Program Mytext je freewarový program a môžete si ho zdarma stiahnuť tu

Verím, že Vám tento program bude nápomocný pri Vašej práci. Ak by ste mali poznámky, problémy či podnety na jeho vylepšenie, kontaktujte ma pomocou funkcie Zaslať e-mail autorovi v menu Pomoc priamo v programe a neváhajte sa o svoje postrehy podeliť.


Moje programy nájdete aj na Facebooku pod značkou Kissoft.

Kliknite na
facebook.com/kissoftsoftware a dajte like.Copyright © ŠTEFAN KISS
Všetky práva vyhradené

Publikované: 29.05. 2012 (4893 čitateľov)

[ Späť ]
Zdielaj na FaceBooku
ŠTEFAN KISS
Všetky texty, príbehy, zamyslenia, kázne, práce, preklady či programy, publikované na tejto stránke sú mojim duševným vlastníctvom, preto ich ďalšie šírenie alebo publikovanie je možné len s uvedením môjho mena ako autora alebo tohto webu ako zdroja!!!
Ste návštevníkom číslo
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. Všetky práva vyhradené.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.07 sekúnd