ŠTEFAN KISS

Obsah

Súkromie a záľuby:

O MNE A MOJEJ RODINE

HUDBA

TEXTY PIESNÍ (22)

POČÍTAČE (18)

HRY PRE NEVIDIACICH (6)

NAŠA ALOE (3)

PRÍBEHY ZO ŽIVOTA (9)

ČO O MNE NAPÍSALI INÍ (12)

Práca:

DIELA (6)

KÁZNE (49)

ZAMYSLENIA (109)

PRÁCE (19)

Spolu 204 článkov a 25 súborov na prevzatie

Rastisoft

Vstúpte do podstránky, ktorú pod značkou Rastisoftslabs spravuje môj syn Rastislav.

Iné jazyky:

ENGLISH

GERMAN

ITALIAN

O dnešnom dni

Dnes je sobota, 23. februára 2019 03:23

Meniny má:
na Slovensku - Roman Romana
v Čechách - Svatopluk
vo Fínsku - Aslak
vo Francúzsku - Lazare
v Maďarsku - Alfréd
v Nemecku - Polykarp Willigis Otto Romana
v Poľsku - Romany Damiana
v Španielsku - Lázaro Romance Policarpo
vo Švédsku - Torsten Torun
v Taliansku - Policarpo

Myšlienka dňa

Tento blok zatiaľ nič neobsahuje.

Posledné články z rubriky

Nemecké texty
·   Du bist das größte Wunder[ 2385 čitateľov ]

Najbližšie audiovysielanie

Nie je naplánované

Možnosti

· Úvodná stránka
· audio
· Kontakt
· Napíšte mi
· Odporučte môj web
· RSS

Kto je práve tu?

Momentálne je 17 návštevníkov

VyhľadávaniePokročilé vyhľadávanie

Deliť či spájať?


Autor: admin - Utorok, 01.05. 2012 - 00:00:00


 „Ajhľa, stojím pri dverách a klopem. Ak niekto počuje môj hlas a otvorí dvere, vojdem k nemu a budem stolovať s ním a on so mnou.“ (Zj 3,20)

Nedávno sa mi pochválila jedna dievčina – budúca nevesta: „My máme o našom manželstve jasnú predstavu. Už teraz máme všetko podelené.“ To slovíčko „podelené“ mi zarezonovalo v ušiach a spýtal som sa: „Čo máte podelené?“ „Všetko!“ znela odpoveď „úlohy, čas, peniaze...“

Uvedomil som si, že najlepšie manželstvo je to, kde je všetko presne podelené – zadelené – rozdelené. Všetky úlohy, všetky povinnosti, ba aj ten čas sú ...delené. K ideálnemu stavu dospejeme, keď si všetko podelíme. Čosi sem, čosi tam, niečo mne, niečo tebe, všetko roz“delíme“ na dve, tri alebo aj štyri strany až napokon uprostred nezostane nič. Ak by dačo zostalo, zrejme sme delili zle.

Netvrdím že nemáme deliť. Veď inak by tu bol chaos. Deliť určite treba. Len ma znepokojuje otázka: Čo nás pri toľkom delení vlastne bude spájať? Veď ak všetko podelíme, stane sa manželstvo či rodina len niekoľkými časťami obrázka, ktoré, ak sú k sebe priložené, dávajú celistvý obraz, no môžu sa kedykoľvek zosypať, pretože ich nič nedrží pohromade. A naše manželstvá a rodiny skutočne tak aj neraz vyzerajú.

Túžime, aby rodiny boli ukážkou jednoty, svornosti a harmónie. Čo ich ale má spájať? Záujmy, ktoré sa rokmi menia? Práca, ktorou si nikto nemôže byť dlhodobo istý? Láska, ktorá po čase vyprchá? Peniaze, ktoré sa minú? Vášeň, ktorá ochladne? Deti, ktoré vyrastú? Povaha, ktorá sa vyvíja pod tlakom životných okolností? Na základe tohto všetkého sú dnes budované rodiny a vydržia len toľko, koľko tieto nestále spojivá.

Potrebovali by sme pevnejšie a stálejšie spojivo. A ja viem len o jednom. Jedine o Pánovi Ježišovi svedčí písmo, že je ten istý  včera, dnes i na veky. (Žid 13,8). V Jeho prospech svedčia skúsenosti tých rodín a spoločenstiev, ktoré sa Ním nechali spojiť. Život s Ním je totiž ako lano. Ak ste si to niekedy všimli, pevné lano vzniká prepletením viacerých povrazov. A nestačia len dva. Musí byť aj to tretie, ktoré ich spája do pevného celku. Aj Ježiš chce byť spojivom, ktoré bude držať naše rodiny v celku, a to pre naše dobro.

V náš prospech navyše hrá okolnosť, že Pán Ježiš sa nám sám ponúka. Stojí pri dverách a trpezlivo vyčkáva, kým Ho pozveme k stolu. Netreba pre Neho variť. Nevyjde nás draho. Chce iba náš čas a náš záujem. Chce s nami posedieť pri stole a hovoriť. Chce počuť naše sťažnosti aj problémy, chce sa tešiť z našich úspechov. Chce byť pilierom, ktorý pevne stojí v strede rodiny a je rovnako prístupný a spoločný pre všetkých doma. Členovia rodiny k Nemu smú prichádzať a v modlitbe s Ním hovoriť, alebo sa v nej dokonca všetci s Ním stretnúť. Výsledkom je, že sa časti obrázka našej rodiny nerozsypú keď sa zmenia záujmy, zavŕši práca, vyrastú deti, minú sa peniaze či vyprchá láska. Rodina, spájaná modlitbou k Ježišovi ostane.

Prestreli sme teda aj pre Neho?


  Zdielaj na FaceBooku

·

 Ďalšie články od autora:Zamyslenia

Som hrdý, že som evanjelik
Čoho je viac
Kedy budú Vianoce
Obraz Boha
Absolútna dôvera
Priateľ ako dar
Aké máme vzory
Bohaté plány

Hodnotenie článku

Priemerné hodnotenie: 4
Hlasov: 1

Veľmi dobrý

Zvoľte počet hviezdičiek:

Vynikajúci
Veľmi dobrý
Dobrý
Priemerný
Zlý

Možnosti


 Vytlačiť článok Vytlačiť článok

ŠTEFAN KISS
Všetky texty, príbehy, zamyslenia, kázne, práce, preklady či programy, publikované na tejto stránke sú mojim duševným vlastníctvom, preto ich ďalšie šírenie alebo publikovanie je možné len s uvedením môjho mena ako autora alebo tohto webu ako zdroja!!!
Ste návštevníkom číslo
Powered by Copyright © UNITED-NUKE CMS. Všetky práva vyhradené.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.07 sekúnd